Strona główna O firmie Oferta Galeria Kontakt
 

Altany ogrodowe

 
 

Siedziba firmy od 2008 roku znajduje sie w Zduńskiej Woli. Firma z wieloletnim doświadczeniem wykonywaniu takich prac jak strzecharstwo ciesielstwo oraz prac malej architektury budowlanej. Nasze produkty wykonywane są od podstaw pracami wykonywanymi głownie ręcznie. Przykładamy dużą wagę do wykonywania przez nas usług starając sie o jak największa jakość i zadowolenie naszych klientów. Wykonujemy głownie małą architekturę ogrodowa taka jak altany ogrodowe kryte trzcina strzecha łącznie z wykonywaniem ścian osłonowych grilli i wędzarni z piaskowca, lupka szarogłazowego, granitu, kamienia polnego itp, oraz mebli ogrodowych stoły, ławki, krzesła czy tez huśtawki. Tworzymy także projekty aby sprostać wymagania i trafić w gust klienta bo każdemu podoba sie co innego, a dla nas tworzenie nowego wizerunku przynosi nam niesamowita satysfakcje. Wykonywane przez nas altany grille i wędzarnie oraz meble ogrodowe to po prostu architektura ogrodu w zgodzie z natura. skontaktuj sie z nami a my pomożemy w zagospodarowaniu oraz w doradzeniu pewnych spraw związanymi z realizacja w twoim ogrodzie. Jesteśmy solidni i dumni ze swoich prac czekając cały czas na nowe wyzwania. Moje prace można zobaczyć w różnych częściach naszego kraju.

Co warto wiedzieć przed budową altany:

Jeżeli zaczynamy budować altanę, to na etapie przygotowania projektu powinniśmy założyć , że dach będzie kryty trzciną. Konstrukcja dachu musi odpowiadać polskim normom.
Przy projektowaniu należy pamiętać, że dach trzcinowy jest zaliczany do ciężkich-1 m2 waży 40-50 kg.
Zaleca się, aby kąt nachylenia dachu wynosił około 45-50 stopni-wartość ta nie powinna być mniejsza niż 40 stopni ze względu na utrudniony odpływ wody i porastanie mchu.
Projektant przy rozmieszczaniu okien musi brać pod uwagę ich obudowę oraz grubość poszycia trzcinowego. Bardzo ważną rzeczą jest usytuowanie kominów.
Zalecanym miejscem jest środek kalenicy , ze względów bezpieczeństwa komin powinien wystawać poza kalenicę przynajmniej 60cm. Altany kryte trzciną są funkcjonalne, zdrowe i ekologiczne ale również zaspakajają wymagania estetyczne ich właścicieli. Łatwo komponują się z naturalnym środowiskiem, a przy odpowiednim zaprojektowaniu konstrukcji dachu (wgłębienia i wybrzuszenia), okien dachowych (wole oczka) częściowym zaokrągleniu i wydłużeniu okapów (tzw. jęzory), pomostów i połączeń, kominów itp. otrzymuje się wręcz "bajkowe" efekty. Strzecha jest jednym z najbardziej finezyjnych i jednocześnie współgrających ze środowiskiem i krajobrazem pokryć, które niewielu dekarzy potrafi dobrze wykonać. Należy podkreślić, że jedynie przy połaci trzcinowej możemy otrzymać obłe kształty. Żaden inny materiał pokryciowy nie daje takich możliwości plastycznych. Oprócz w/w zalet za strzechą przemawiają również takie atuty jak jej trwałość, właściwości termoizolacyjne, akustyczne, ekologiczne i zdrowotne.

ZALETY TRZCINOWYCH POKRYĆ DACHOWYCH

 1. Dobry izolator cieplny:
  - latem - przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza,
  zimą - przed wychładzaniem.
 2. Trwałość
  - żywotność od 50 lat do 100 lat
 3. Wodoszczelność
  - grubość pokrycia trzcinowego wynosi min. 30 cm, co całkowicie zapobiega przemiękaniu (deszcz moczy trzcinę na głębokość ok. 3 cm).
 4. Ekonomiczność i estetyka
  - wystające poszycie dachowe oddalone od ścian budynku tworzy okap, chroniąc ściany przed zawilgoceniem, równocześnie eliminuje potrzebę montowania rynien i rur.
 5. Ekologia
  - pokrycie trzcinowe niweluje amplitudę temperatur dobową oraz roczną,
  - strzecha stwarza w wewnątrz budynku specyficzny mikroklimat sprzyjający człowiekowi,
 6. Trudnopalność
  - trzcinowe poszycie dachowe, w którym trzcina jest mocno ubita nie pozwala na wniknięcie w głąb poszycia ognia,
  - poszycie trzcinowe dzięki przymocowaniu drutem chromoniklowym (niepalnym) jest chronione przed rozsypaniem się trzciny, a tym samym rozprzestrzenieniem się ognia,
  - dodatkowym zabezpieczeniem jest środek ognioodporny, którym konserwuje się pokrycie dachowe.
 

Daniel Kowalczyk 98-220 Zduńska Wola, ul. Kałużewskiego 1b/2, NIP: 829-127-32-89
tel.: 570-521-000 e-mail:kowalczyk886@wp.pl
monitoring pozycji